Polscy mężczyźni coraz większą wagę przykładają do dbania o siebie. Nie wystarcza im już tylko prysznic i dezodorant – chętnie eksperymentują z włosami i stylizacjami brody. Nic więc dziwnego, że rozwija się branża barberska. Jeśli i Ty planujesz otworzyć taki salon, przeczytaj koniecznie, co powinno się w nim znaleźć.
Wygodnie
Pierwszą rzeczą, w jaką musisz zainwestować, jest fotel. Powinien być wygodny dla klienta, ale również dla Ciebie. Koniecznie z regulacją wysokości i zagłówka oraz możliwością odchylenia oparcia. To zapewni Ci komfort podczas wykonywania najbardziej skomplikowanych stylizacji. Dobrze, jeśli będzie obrotowy. Drugą częścią stanowiska barberskiego jest konsoleta z umywalką. Powinna mieć odpowiednią liczbę szufladek, które pomogą utrzymać porządek. Oczywiście konieczne jest też lustro. Jeśli stanie przez kilka godzin jest dla Ciebie problemem, zainwestuj w hoker. Nie zapominaj także o meblach do poczekalni i recepcji – to w końcu tam najpierw trafiają Twoi klienci.
Profesjonalnie
Maszynki, degażówki, grzebienie, trymery. To tylko część tego, czego na co dzień będziesz używać. Warto inwestować w sprzęty dobrej jakości, ale pamiętaj, że dopiero z czasem okaże się, z czym najlepiej Ci się pracuje. Nie oszczędzaj natomiast na kosmetykach. Do barbera chodzą mężczyźni mający dość wysokie wymagania, którym możesz nie sprostać tanimi specyfikami. Klienci powinni też mieć u Ciebie możliwość zakupu profesjonalnych odżywek, balsamów, olejków czy wosków.
Nowocześnie
Większość współczesnych facetów uwielbia technologiczne nowinki i dużą część życia spędza w świecie online. Z pewnością będą Ci wdzięczni za możliwość rezerwacji wizyty w salonie przez internet. Twój barber shop zyska z kolei wizerunek nowoczesnej miejscówki, jeśli zamiast wertowania zeszytu, klienci będą widzieć, jak zapisujesz ich na kolejną wizytę kilkoma kliknięciami. A to wciąż nie wszystkie korzyści, jakie może Ci przynieść oprogramowanie dla barberów! Warto się w takie zaopatrzyć.
Tematycznie
Barber shop w stylu retro, futurystyczny, industrialny, w klimacie motoryzacyjnym – możliwości jest wiele, grunt, żeby było po męsku. Bo faceci też przykładają dużą wagę do estetyki! Meble nie mogą być przypadkową zbieraniną. Nazwa, kolorystyka (niezbyt pstrokata), dekoracje, nawet Twój wygląd – wszystko powinno stanowić spójną całość.
Z głową
Nawet najlepszy sprzęt może sprawować się beznadziejnie w rękach amatora. Inwestuj więc w siebie i swoich pracowników. Szkolenia, targi, śledzenie najnowszych trendów – to konieczność, jeśli chcesz, żeby drzwi Twojego salonu się nie zamykały.
Na sukces barbera składa się wiele czynników. Oprócz tych wymienionych powyżej, to także podejście do klienta, reklama czy umiejętność wyróżnienia się na tle konkurencji. Warto korzystać z cennych wskazówek, ale najważniejsza w tej pracy jest pasja!