Gdzie można stosować śruby ze stali nierdzewnej?

Borykacie się z nie do końca dobrze działającymi śrubami? Może czas na zmiany w najbliższym okresie? Statystyki pokazują, że stosunkowo sporo osób kupuje elementy, które zostały wykonane przez fachowców ze stali nierdzewnej. Dlaczego zakup takich akcesoriów to rzeczywiście dobry wybór? Gdzie mogą być wykorzystywane części z aktualnie opisywanej kategorii?

Czy zakup takich śrub to dobre rozwiązanie?

Wydaje się, że jak najbardziej tak – szczególnie, jeśli poznacie wszystkie najważniejsze zalety elementów tego typu. Należy zwrócić uwagę na fakt, że stal nierdzewna to ogólnie grupa stopów stali o obniżonej zawartości węgla (tego składnika jest co najwyżej 1,2%). Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z minimum 10,5% chromu. Takie połączenie gwarantuje powstanie cienkiej, trwałej i jednocześnie niewidocznej warstwy tlenku chromu, która wykazuje dużą odporność na korozję. Dodatkowo element, który powstał, jest w stanie samoczynnie odbudowywać się w przypadku uszkodzeń przez rozmaite wpływy zewnętrzne. Nie można nie wspomnieć, że warstwa tlenku chromu jest dodatkowo pasywna, a to oznacza, że nie reaguje z innymi substancjami, co też jest korzystne. Inne właściwości stali nierdzewnej to na przykład żarowytrzymałość – to oznacza, że śruby są w stanie zachować swoje cechy nawet uwzględniając działanie wysokich temperatur, co jeszcze zwiększa skalę zastosowania. Dlaczego jeszcze warto kupić takie elementy łączące albo regulujące? Mają one elegancki wygląd, posiadają korzystny stosunek wytrzymałości do wagi i są łatwe w czyszczeniu. Nie bez znaczenia jest fakt, że takie śruby podlegają recyklingowi oraz są stosunkowo łatwe w obróbce.

Zapoznaj się z produktami firmy Stalmut -> stalmut.pl

Przykłady zastosowań

Gdzie mogą być wykorzystane śruby wykreowane przy użyciu stali nierdzewnej? Na przykład do produkcji wyposażenia kuchennego lub często stosowanej w wielu miejscach (choćby w zakładach produkcyjnych) aparatury spożywczej. Są także używane w trakcie montowania zewnętrznych namiotów magazynowych, balustrad metalowych, a także pawilonów handlowych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je także w motoryzacji. W tej branży są używane między innymi śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym. Produkty tego typu posiadają metryczny rodzaj gwintu i mają następujące oznaczenia: DIN 7991/ISO 10642. Są wykorzystywane nie tylko w motoryzacji, ale również w zakładach ślusarskich, w trakcie budowy maszyn lub w branży remontowo-budowlanej. Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, że specjaliści stosują takie akcesoria wszędzie tam, gdzie jest konieczne licowanie śruby z materiałem.